HUDEBNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY


Hudební příměstské tábory v Českém ráji a na Malé Straně 

Jedná se o prázdninové týdenní setkávání, během jehož se děti seznámí s novými nástroji, na které se naučí hrát. Mohou si přinést i své oblíbené. Prožijí si muzikoterapeutickou relaxaci s vlastní hudební improvizací. Vyzkouší si společnou hudební tvorbu. Formou her si osvojí práci s dechem a hlasem, jež je propojena s jógovým cvičením. V bubnovacím kruhu budou vnímat rytmy, dynamiku, hudební komunikaci. Zažijí si pohybově - rytmické hry a vytvoří si jednoduchý hudební nástroj a vyzkouší zajímavé výtvarné techniky. Podílí se na vaření oběda. Vyrazí na celodenní výlet, opečou si buřty na ohni. Poznají nové kamarády. Poslední den tábora je završen společným odpoledním setkáním s rodiči, aby si i oni mohli prožít alespoň část toho, co jejich děti. Koncepce celého programu je úměrná věku dětské skupiny, postavená na individuálním přístupu, prožitkovém, projektovém učení hrou, které mohu realizovat díky malé skupině.

V letošním roce realizuji šest týdnů v přírodě Českého ráje ve vesnickém prostředí v kulturním domě v obci Veliš u Jičína, kde má tábor již šestiletou tradici, z čehož mám velkou radost :).. "dobří holubi se vracejí", děkuji Vám :)! V zahradě za KD s dětmi využíváme dřevěnou pergolu, která nám poskytuje stín v parných dnech, ochranu před deštěm a tak umožňuje cvičit jógu i v nepříznivém počasí na čerstvém vzduchu. Pro ranní setkávání máme k dispozici vybavenou hudebnu v prvním patře KD a kuchyňku, kde budeme společně připravovat oběd. V horkých letních dnech také jezdíme na koupaliště do Libáně. Celodenní výlet si užijeme v Prachovských skalách.

Dva prázdninové týdny otevírám již čtvrtou sezonu na jednom z nejstarších a nejmalebnějších míst Prahy, na Malé Straně, v Tyršově domě, ve spolupráci s Českou obcí sokolskou a podporou MČ Praha 1. Zahradou nám je přilehlá zeleň paláce a park Kampa, kde cvičíme jógu. Při nepříznivém počasí zde máme k dispozici tělocvičnu s pianinem. Hudební i výtvarná část dne se odehrává v aule, vedle které máme k dispozici kuchňku, kde si s dětmi budeme připravovat obědy. Navštívíme Petřín, zvonici chrámu Sv. Víta, a v horkých dnech se pojedeme ochladit do potůčku na Pohořelec. Na celodenní výlet se vypravíme na Bílou Horu.

Tábory jsou určeny všem dětem ve věku od 3 – 10 let, bez ohledu na předchozí zkušenosti. 

Těším se na s vámi na viděnou v létě :)...Tábory jsou realizovány s laskavou podporou:

Otevřené zahrady Jičínska z. s. 


MČ Praha 1


Obec Veliš

Podrobný program celého týdne

Letošní hudební tábory se ponesou v duchu legend Českého ráje (celým týdnem nás bude provázet Velíšek a Pelíšek)  a Malé Strany (celým týdnem nás bude provázet známý vodník z Kampy)

Hudebny budou plné hudebních nástrojů, které s dětmi využívám jak pro řízené, tak spontánní hudební činnosti (drumben pro každé dítě, klavír, akordeon, ukulele, kytara, violoncello, flétna, muzikoterapeutické nástroje - dešťové hole, happy drum, kalimba, tibetské mísy, gong, tibetské činelky, zvonky, djembe, šamanský buben, zvonkohry Koshi, deštný sloup, Orffův instrumentář - ozvučná dřívka, trinagly, bubínky, tamburíny, rumbakoule, chrastidla, zvonkohry, činelky, aj.).


PONDĚLÍ

ÚTERÝ + STŘEDA

ČTVRTEK

PÁTEK

Jaké úkoly na děti čekají?

Takové, které spojuje hudební téma s místem, ve kterém se budeme nacházet: kvízy, otázky, zjišťování, propojování informací z hudební teorie, dějin hudby, znalosti hudebních nástrojů, soutěže, ale také úkoly jako například vytvoření kapely, nahrání písničky, objevování hudebních nástrojů, písní z různých koutů světa, apod.

Strava

Zajišťuji pitný režim (voda, sirup, čaj) a oběd (tvoříme společně s dětmi).

Dopolední i odpolední svačinu si děti nosí vlastní z domova, podle toho, co mají rády a na co jsou zvyklé.

Organizační informace

Jaké náležitosti mám s sebou přinést v den nástupu na tábor?


Kdy mohu dítě přivést?


Kdy mohu dítě vyzvednout?


Co dítě potřebuje na tábor?

Termíny táborů pro rok 2024

VELIŠ         

12.- 16. srpen (3 volná)                        

PRAHA             

19. - 23. srpen (6 volných)

26. - 30. srpen (1 volné)


Místa, kde se táboří:

Kulturní dům Veliš,  Veliš 11, 507 21 Veliš

Tyršův dům, 118 00 Malá Strana 

 Cena tábora ve Veliši: 2.800 Kč

Cena tábora v Praze: 4.500 Kč 

(v ceně je zahrnuto zapůjčení nástrojů, obědy, doprava na výlety, vstupy) 


Čas našich setkání: 8:00 – 16:00 (Veliš) / 9:00 - 17:00 (Praha)


Možnosti dopravy: 

Po předchozí domluvě zajišťuji vyzvednutí a vypravení dětí :).

Vyplněnou přihlášku mi, prosím odešlete na můj email. Děkuji :)

Další dotazy Vám ráda zodpovím na tel: +420724943971, nebo emailu: lucie@zraje.net


PŘIHLÁŠKA.docx

Děkuji za všechny Vaše ohlasy...


Tábor byl super, holky byly nadšené, počasí vyšlo oba dva týdny. Jsi prostě bezvadná, vymyslet zábavu pro tolik dětí a ještě je nadchnout pro věc, to je prostě umění, které nemá každý. Oběma holkám jsme pořídili ukulele a brnkají písničky, co s Tebou zpívaly. Zpívali jste, tancovali, cvičili, chodili na procházky, výlety, malovali, vařili ... prostě dokonalý tábor pro děti i nás rodiče :-) .Moc se těšíme na další ročník, i pro nás už třetí !!!! Přeji Ti hodně dobrých nápadů, elánu, nadšení a radosti ze všeho co děláš :-) 

Jana F.


"Dorotka byla na vašem táboře nadšená a to není človíček, který by někam moc sám chodil a nebrečel tam  a který by se jen tak někomu otevřel. Lucko, jsi její spřízněná duše! Dodnes ve škole potkává holčičky z tábora a každé ráno se s nimi pozdraví."           

Ilona P.


"Proč jsem ho vybrala? Vhodná lokalita, velké množství turnusů k výběru, zajímavá náplň a paní vedoucí taktéž zajímavá :). A co na to dítě?  Chodilo spokojené, motivované, veselé, pozitivně naladěné. Potkala nové děti, prožila zase něco nového. Co si více rodič může přát? :)"     

Kateřina V.


"Myslím, že pro naše děti byl Tvůj tábor to nejlepší, co jsem mohla vybrat. Hudba v nich zanechala spoustu skvělých zážitků. Maru stále zpívá společnou píseň „ Už je pondělí“ :). Děkujeme a za rok se těšíme :)."                       Kamila M.


"Osky byl z tábora nadšenej. A chtěl jet hned znovu! Tvoje jméno se u nás ozývalo velmi často. A když jsem se ho teď s odstupem času ptala, co se mu tam líbilo, tak řekl, že to, ze jste jedli venku, pak hra na malou tahací harmoniku a taky zmínil, že se mu moc líbila nějaká světla ve tvaru srdíček (pozn.red – stín ze světla plamenu svíčky v aromalampě při relaxaci). Už několikrát se ptal, kdy už zase pojede na tábor :-). "                             

Monika W.


"Lucku znám sedm let. Je má mentorka. Spolupracujeme v hudebním a pedagogickém oboru. Nápad a obsah tábora ve Veliši mě, jako pedagoga zaujal. Zúčastnil jsem se několika turnusů. V první řadě mě zaujala rodinná atmosféra a pobyt v přírodě. Každodenní program mě nadchl individuálním přístupem ke každému dítěti a úpravě programu, dle schopností a zájmu skupiny. Každá činnost byla formou hry, kterou dotvářely děti, jako skupina. Nejvíce mě inspirovaly pohybově – rytmické hry propojené s muzikoterapeutickou relaxací. Vřele doporučuji, jak hudební tábor, tak i workshopy, které Lucie pořádá."                

Marek H.