MUZIKOTERAPEUTICKÁ RELAXACE

"Rytmus je nám vrozen tepem srdce"

Léčivé nástroje vstoupily do mého života plynule při mém putování Indíí. Do té doby ke mě vše, čemu se věnuji, přicházelo zcela přirozeně... tak nějak odjakživa z mého zájmu o hudbu a zpěv. Fascinovaly mě vždy vibrace, které při hraní nebo zpěvu vznikají. Muzikoterapeutická relaxace je pro mě léčivou cestou k uzdravování těla i duše, kterou se snažím předávat ostatním. 

Ukázka z jednoho setkání

Společně se ponoříme do světa pozitivních vibrací, ve kterém můžete relaxovat a uvolnit veškerá napětí těla i mysli, harmonizovat duši s tělem a obnovit tak svou životní energii.

Akce probíhají v klidném prostředí smluvených relaxačních centrech nebo teple vašich domovů. Každé místo si společně vytvoříme provoněním santalovým dřevem, které jsem si přivezla z cest po Peru. 

Po skončení relaxace následuje aktivní část, při které si můžete sami vyzkoušet hrát na všechny léčivé hudební nástroje.

Pro Vaše pohodlí si dopřejte karimatku, spacák či deku na ležení (+ polštářek pro fajnšmekry). Doporučuji také volné oblečení a čistou vodu na pití. Během relaxace do ní načerpáte vibrace.

Program trvá dle předchozí domluvy zhruba 1,5 - 2 hodiny.

Muzikoterapeutická setkání jsou v létě realizována s laskavou podporou:

Otevřené zahrady Jičínska z. s. 


MČ Praha 1


Jak byste popsali svůj prožitek z muzikoterapeutické relaxace?

"Ve škole mě ten den bolela hlava a pokračovalo to doma. Ale pak jsme šly s mamkou na muzikoterapii k Lucce, kde jsem se uvolnila, zrelaxovala a na konci už mě hlava vůbec nebolela. Navíc jsem se cítila krásně uvolněná a odpočatá."

Vilma H.

"To, že jsme se s Luci v Krkonoších potkaly a daly do řeči, byla tedy veliká náhoda! Dovršená tím, že jsem si hned ten večer mohla lehnout při ochutnávce muzikoterapie, kterou na horách dělala. Nic jsem neočekávala. O to víc mě asi překvapilo, jak intenzivní pocity širokého spektra jsem pociťovala. To, jak reagovaly moje, už delší dobu bolavé ruce na zvuk děšťových holí, mě skoro vyděsilo. Bolelo to tak, že jsem myslela, že odejdu... ta každodenní bolest se mi už potom nevrátila! Bomba! Pecka! Jsem šťastná, že se nám pak podařilo zorganizovat další setkání u nás v Ořechově. Holky byly nadšené stejně jako já." 

Hanka Š.

"Ne nadarmo se říká, že hudba léčí. Pro mě tento výrok dostal úplně nový rozměr po své úplně první muzikoterapii pod vedením Lucie. V době, kdy si člověk moc nedovolí  zcela vypnout,  relaxovat a regenerovat, je muzikoterapie laskavým a hlavně účinným prostředkem jak si zregenerovat jak tělo, mysl, ae i duši. Lucie je velmi nadaná a pozorná lektorka, která tak úžasný zážitek, jako já jsem měla již po první hodině, zprostředkuje všem, bez ohledu na jejich věk či zkušenosti. Muzikoterapie vedené Lucií bez váhání doporučuji všem!"

Barbora P.

"Mě se to hrozně líbí. Vnímám, jak na to reaguje celé tělo. Je teda asi  důležité ležet vážně rovně  a dát si pozor, abys měla i dobře položené ruce. Podařilo se mi nějak otlačit malíček :D. Za mě je hezký mít svůj polštářek a deku a dát si čas s rovným položením těla. Skvělá byla mísa na hrudníku. Taky ten šamanský buben nad hlavou se mi moc líbil. Respektive, ono to není jen o líbení jako takovém, ale prostě jsem z něj měla takový příjemný pocit/vjem nebo jak to nazvat. A pak v jednu chvíli - nejsem si jistá, u čeho to přesně bylo, jsem na chvilku asi usnula. Nebo píš mě najednou něco maličko probralo. Něco, s čím jsi chodila. Možná miska. "

Kateřina G.

"Super relax! Hodinku si poležet a nikdo po mě nic nechtě. Naopak jsem dostávala přívaly krásných neočekávaných zvuků."

Bára M.

"Zastavení uprostřed týdne, kdy jsem měla tu čest, prožít nádhernou relaxaci při znění meditační písně, kterou Lucie začínala celou relaxaci.  Za zvuku temných ran do šamanského bubnu jsem se postupně zklidňovala a měla jsem v hlavě citát: Zachovej řád, řád zachová Tebe. Ale jak už to bývá, duše odpluje od řádu, řád do snění a k tomu mi pomohly zvonkohry čtyř živlů. Byla jsem ponořená do sebe a už jsem zapomínala na kolotoč všedních dnů. Děkuji za večerní terapii, Lucko. Našla jsem při ní zklidnění, které ke mě již dlouho v této podivné době nepřišlo. I druhý den po prožitku jsem vítala ráno s nadějí a vírou v lepší dobu. Jsem ráda, že jsi, hraješ a léčíš duše hudbou."

Radka S.

Tady jsme se již setkali

2022

Michnův palác, Kampa

Artukus - Trutnov

KD Veliš - skupinová, veřejná

KC Střídačka, Výstaviště, Praha 7

KD Ořechov, Brno - skupinová, veřejná

KC Kampa, Praha 1 - skupinová, veřejná

SKV, Praha 1 - skupinová, soukromá

Drum, Malá Strana, Praha 1 - skupinová, soukromá

K-klub, Jičín - skupinová, veřejná (pravidelná měsíční setkání)

Domov u Veselých v Sukoradech - skupinová, soukromá

Hudební třída Písnička, Jičín - skupinová, veřejná

2021

Ženský kruh, Centrum Via, Praha

Pedagogický sbor, ZŠ Ámos, Psáry

Cestovatelský festival, Dolní Hradiště

Spolkový den, Kampa

Soukromá setkání v Praze, Českém ráji, Rokytnici nad Jizerou a Brně